Sınavda en büyük başarım cep telefonu kullanmamak ve sosyal medyaya ara vermek
28.6.2018 16:16:00

Sınavda en büyük başarım cep telefonu kullanmamak ve sosyal medyaya ara vermek27 Haziran 2018 

Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin LGS Merkezi Sınavda 500 tam puan alarak Türkiye 1.si olan Tarsus Ortaokulu Öğrencisi Mehmet Enes Doyduk, "sekizinci sınava kadar hiç telefon kullanmadım" diyerek başarıda ailesini mutlu etti.

 

2 Haziranda yapılan Liselere Geçiş Sınavına Türkiye genelinde 971 bin 657 öğrenci girmişti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı LGS sonuçlarını  26 Haziranda açıkladı.

 

Tarsus'ta eğitim veren Devlet Okulu, Tarsus Ortaokulunda okuyan Mehmet Enes Doyduk'un Türkiye Birinciliğini Tarsus Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, sosyal sayfasından duyurarak öğrencisini tebrik etti.

 

Yapılan sınavda, 90 sorunun tamamından tam puan alarak cevap veren Mersin'in Tarsus İlçesinden Devlet Okulu öğrencisi Mehmet Enes Doyduk, TRT'ye başarısını anlattı.

 

Öğretmen anne ve babanın iki çocuğundan biri olan Mehmet Enes Doyduk, bu sınavda en büyük başarısının cep telefonu kullanmamak ve sosyal medyaya ara vermek olduğunu söyledi.

 

Kütüphanesindeki kitapları ve boyu kadar olan test kitapçıkları ile başarıya giden yolu anlatan Doyduk, daha önce aldığı birinciliklerle ilgili madalya ve plaketleride gösterirken, boş zamanlarında gitar çalarak sınava hazırlandığını gösterdi.

 

Yeni sistemde bilgiyi ölçmek yerine sıralama sınavı yapıldığı için daha çok okulunu anlama soruları geldi.

Çoğu öğrencilerin matemikte yanlış yaptığı için bu yüzden daha çok okumayı anlayanlar başarılı oldu. Ben birazcık bazı şeylerden fedekarlık yaparak mesela oyun oynamadım, telefon kullanmadım, sekinzinci sınıfa kadar sosyal medyaya ara verdim diyerek şöyle devam etti.

 

Ailem çok destek oldu ama en büyük mimar babamdır, annem üzülmesin dedi.

 

Gelecek sene yapılacak sınava girecek olan arkadaşları içinde mesaj veren Doyduk, burada oturarak yatarak cevap vereceğiniz bir sınav değil artık dedi.

 

kaynak: www.tarsushabermedya.com

http://aileegitimi.net/2018/06/27/sinavda-en-buyuk-basarim-cep-telefonu-kullanmamak-ve-sosyal-medyaya-ara-vermek/