Suriyeli mülteciler için film festivali
20.2.2017 08:58:00

 

Suriyeli mülteciler için film festivali

!f  Film Festivali, Suriyeli Mülteciler için, Kırkayak Kültür Gösterim Salonu'nda yapılacak. Arapça altyazılı filmlerin gösterimleri 24- 25- 26 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

!f  Bağımsız Film Festivali filmleri, Suriyeli mülteciler için Gaziantep'te 24 -25 - 26 Şubatta, Arapça altyazılı olarak da gösterilecek 5 film, 32 şehir ve 42 farklı noktada seyirciyle buluşacak.Bu yıl da,!f Bağımsız Film Festivali, İstanbul ayağının son üç gününde gösterilen 5 film, Suriyeli mültecilerin de izleyebilmeleri için Arapça altyazılı olarak gösterilecek, film gösterimlerinden sonra yönetmenlerle yapılacak ve internet üzerinden canlı yayınlanacak olan sohbetler yapılacak.

!f İstanbul 2017: İyileştiren Şeyler! !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali bu yıl temasını "İyileştiren Şeyler" olarak belirledi. Türkiye'nin ve dünyanın içinden geçtiği kaosa karşı "iyileştiren şeyler" önerecek olan !f İstanbul, seyirciyi bu yıla özel sohbetlerde buluşturup birlikte şifa yolları aramaya davet edecek.!f kapsamında bu yıl; "Koca Dünya", "India in A Day/Bir Günde Hindistan", "The Giant/Dev", "Window Horses/Camdan Atlar" ve "Tanna" gösterilecek.

!f  PROGRAMI

24 Şubat Cuma 19.00, Tanna / Martin Butler, Bentley Dean

25 Şubat Cumartesi 13.00, DEV / Johannes Nyholm 25 Şubat Cumartesi 16.00 Camdan Atlar / Ann Marie Fleming

26 Şubat Pazar 13.00 Bir Günde Hindistan / Richie Mehta*

26 Şubat Pazar 16.00 Koca Dünya / Reha Erdem*

24 - 25 - 26 Şubat tarihleri arasında gösterilecek filmleri Suriyeli mülteciler Gaziantep'te STK ve Toplum Merkezlerinde ücretsiz olarak izleyebilecek.

Filmlerin gösterimi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kırkayak Kültür Gösterim Salonu'nda yapılacak

 

http://kadinnews.com/suriyeli-multeciler-icin-film-festivali/