Twitter’dan yayınlanması istenmeyen fotoğraflarla ilgili yeni düzenleme
30.10.2017 09:12:00


Sosyal medya devi Twitter, aldığı yeniş kararları bir bir uygulamaya koyarak kullanıcılarını daha rahat ve huzurlu bir mecrada yaşamalarını sağlamaya çalışıyor. Bu amaçla Twitter'ın kullanıcı sözleşme yaptığı değişiklikle kişilerin yayınlanmasını istemedikleri özel fotoğrafların yayınlanmasını güçleştirecek adımlar attığı haber veriliyor.

TWITTER KULLANICI SÖZLEŞMESİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ

Yine de kişilerin istemedikleri özel fotoğrafların bu kullanıcı sözleşmesini bir şekilde aşabildiği de oluyordu. Artık Twitter yeni kullanıcı sözleşmesiyle, bu tip özel fotoğraf ve videoların size ait olduğunu kanıtlanabildiği  anda silinecek olması özellikle ünlüleri oldukça memnun edeceği tahmin ediliyor.

Ayrıca bu türden durumlar için  yapılan şikayetin kesinlikle hiçbir kişi ve kurumla paylaşılmayacağı bildiriliyor. Şikayet süreci tamamlanana kadar da söz konusu görsellerin de şikayetin boyutuna göre yayınlanmasının durdurulması planlanıyor. Boydan fotoğrafın bir arayüz üzerinden karşılaştırması gibi basit bir işlemle çözülebileceği öğrenildi.

Öte yandan Twitter'da fahiş cinsel görüntülerin açıkça görülebildiği fotoğrafları paylaşmanın yasak olduğu biliniyor. Bu türden görseller paylaşıldığı anda paylaşan hesap ya "şüpheli" konumunda değerlendiriliyor ya da belirli bir süreden sonra kullanıcı koşullarını ihlal ettiği için Twitter hesabı kapanıyor.

TWITTER ZARAR ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Tüm dünyada kullanıcı sayısının fazlalığıyla dikkat çeken sosyal paylaşım ağı Twitter, bu yılın 3. çeyreğine dair bilançosunu açıkladı. Açıklanan bilançoya  göre Twitter, 21.1 milyon dolar zarar ettiği ortaya çıktı.

Twitter'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, bu yılın 3. çeyreğindeki gelirin, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 4.2 düşüş göstererek 590 milyon dolara gerilediği kaydedildi. Açıklamada, şirketin bu yılın 3. çeyreğinde 21.1 milyon dolar zarar ettiği bilgisine de yer verildi.

AKTİF KULLANICI SAYISI 330 MİLYONA ULAŞTI

Twitter bir taraftan zarar ettiğini açıklayadursun diğer yanda kullanıcı sayısı tüm dünyada her geçen gün artmaya devam ediyor. Twitter'ın bu yılın 3. çeyreğindeki aylık ortalama aktif kullanıcı sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 2.8 artarak 330 milyona ulaştığı haber veriliyor.

Piyasa beklentilerini aşan Twitter'ın hisse başına değeri, dünü 17.14 dolardan kapamasının ardından bugün yüzde 14.5 primle 19.62 dolara kadar tırmandı.

Sosyal medya devi Twitter, 2016'nın Temmuz-Eylül döneminde 616 milyon dolar gelir elde etmiş, geçen yılın 3. çeyreğinde 102.9 milyon dolar zarar etmişti.