Yani yeri kolayca dolabilecek bir ölümlü olduğumun farkındayım. En çok izlenen haber kanalının koltuğunu bırakmak...
9.1.2018 12:44:00

Show Haber'de bomba gelişme! Jülide Ateş görevi neden bıraktı? Medyaradar açıklıyor...

Show Haber'de şok bir gelişme yaşandı. Show Ana Haber sunucusu Jülide Ateş görevinden ayrıldı.

Medya Radar 

08.01.2018 PazartesiShow Haber'de bomba gelişme! Jülide Ateş görevi neden bıraktı? Medyaradar açıklıyor...Show TV Ana Haber Bülteni'ni sunan ekranların deneyimli sunucusu Jülide Ateş şok bir kararla kanalla yollarını ayırdı. 

Haziran 2015 tarihinden bu yana Show Ana Haber Bülteni'ni sunan Jülide Ateş ayrılık kararını sosyal medya hesabından böyle duyurdu:

YENİ YILIN İLK SÜRPRİZ KARARI BENDEN GELSİN 

Hadi yeni yılın ilk sürpriz kararı benden gelsin. Show haberi bırakıyorum... 27 yıllık meslek hayatımda biriktirdigim türlü değeri, yüreğimin binbir rengini yeni projelerde ortaya koymaya yola çıkıyorum. Evet Show Haber'i bırakıyorum. Gerek Habertürk'te gerekse Show Haber'de edindiğim her türlü deneyime, aldığım her hayat dersine minnetle. Çalıştığım dönemde nice birinciliklere imza atmamızı sağlayan ekip arkadaşlarıma sonsuz müteşekkirlikle... Hakkım geçmişse helal ederek ve hakları geçmişse helal etmelerini dileyerek. Evet sezon ortasında böyle iş olur mu demeyin? Zaten yıllarca bir televizyoncu olarak hep televizyonun zamanına göre yaşadım. Sıkıştırılmış zamanlarda sıkıştırılmış dönemler, tatiller... Oysa insanın bir de kendi ruhunun zamanı oluyor. Ruhum bana artık rutini tekrarlama, hayatında yeni bir şeyler dene ve bunu hemen yap diyor.

BU BENİM YENİ YIL KARARIM 

Yani bugüne kadar baharlar, son baharlar olmadı sadece televizyonun sezonu vardı. Oysa artık ben kendi zamanımın efendisi olarak yaşamak istiyorum. Yerim dolana kadar da koltuktaki yayın nöbetime gerekirse devam edeceğimi, bu anlamda kimseyi zor durumda bırakmayacağımı da özellikle belirtiyorum... Ki bir çok değerli spikeri bünyesinde barındıran kurumumuz için benim yokluğumun sıkıntı olmayacağının bilincindeyim. Yani yeri kolayca dolabilecek bir ölümlü olduğumun farkındayım. Evet bu benim yeniyıl kararımdı... En çok izlenen haber kanalının koltuğunu bırakmak... Sahi sizinki ne? Haydi siz de ertelemeyin ve kalbinizin sesini dinleyin... Hayatın basılmadık yeni kumsallarında görüşmek dileğiyle... Hoşçakalın...


JÜLİDE ATEŞ KİMDİR?

Jülide Ateş, 1990'da Türkiye güzeli seçildikten sonra televizyonculuğa adım attı. Ateş, 1992'de Star Haber'i sunmaya başladı.

1995 YILINDA KANAL D HABER'İ SUNMAYA BAŞLADI

Bir süre Reha Muhtar'ın ekibinde çalışan Ateş, 1995'te Kanal D Ana Haber'i sundu. 1996 yılında TGRT'ye geçen Jülide Ateş, 2007'de kanalın satılma sürecine kadar da buradaki görevini sürdürdü.

STAR TV'DE SABAH PROGRAMI SUNDU

Daha sonra da Star TV'de bir süre sabah programı sunan Ateş, 2012 yılında NTV'ye transfer oldu. Temmuz ayının ortalarında NTV'den ayrılan Ateş Eylül 2014 yılında Habertürk ekran yüzleri kadrosuna katıldı. Show TV'nin Ciner Grubu'na devredilmesinin ardından Haziran 2015'te ise Show Ana Haber Bülteni'ni sunmaya başladı.

MEDYARADAR/ÖZEL