Yemek mi Yiyoruz, dayak mı ?
24.10.2018 14:33:00

Yemek Programları aldı başını gidiyor. Evlilik programları gibi olur mu ?

Reyting canavarı, yeni yüzüyle karşımızda. Her zamanki gibi kavga istiyor ve  bu seferki hedefi de yemek programları. Birbirlerini evlerinde ağırlamaya çalışan insanlar, bir kaşık çorba için birbirlerinin gözlerini oymaya devam ediyorlar.Şu anda, FoX Tv'de Zuhal Topal'ın sunduğu program ve TV8'de ise Onur Büyüktopçu'nun programı kafaları şişirmeye devam ediyor.


Zuhal Topal'ın formatında, gelin ve kaynanaları olayın içine katmış olması, başka bir reyting sebebi olsa gerek. Yalnız buradaki konuşmalar, başka kaynana ve gelinlerin de birbirlerine girmesi durumuna bakarsak, yakında işler sarpa saracak gibi görünüyor.


Onur Büyüktopçu, her ne kadar yarışmacıları sakinleştirmeye çalışsa da, yarışmayı kazanma hırsı ile heyecana kapılan yarışmacılar, bazı zaman terbiyesizlik sınırlarında geziyorlar.


Örf ve ananelerimize göre, gelen misafire en güzel şeyleri ikram eden, misafiri başının üstünde taşıyan Türk insanı, küresel hayatın içine girmiş, misafirini azarlıyor, tabağa vuruyor, misafirine kötü davranıyor. İşte bu formatlar bize hiç uymuyor.


Ne kadar kavga, o kadar köfte mi ?

Bu işin sonu da evlilik programlarına döner mi ?


Kısaca, reyting canavarının yemeği şu sıralar, Zuhal Topal ve Onur Büyüktopçu tarafından yapılıyor.